fbpx
Image module
Image module

Kontaktujte nás

  • info@modalondon.cz
  • +420 608 912 554
  • www.modalondon.cz

© 2020 Monika Žálková – MODA LONDON by Monika

Historie značky

MODA LONDON by Monika

25 let na poli módy

Rok 2000

1984
Začátek mého snu
Babiččina skříň
Babičce byla móda vždy vlastní, v tomto roce jsem objevila v její skříni nádherné kolorované módní časopisy a začala žít svůj sen o navrhování šatů.
1994
Ve víru města módy
Vzhůru do Londýna
Jako 18-ti letá čerstvá maturantka vystupuji z autobusu v Londýně a chystám se na studia designu v kolébce módního průmyslu.
1995
První firma
Moda London by MONA
Zakládám první firmu a začínám z Londýna dovážet módní kolekce, nejnovější trendy za překvapivě přijatelné ceny.
1996
První prodejna
Otevírám prodejnu v Luhačovicích
Otevírám první vlajkovou prodejnu v Luhačovicích, místě, odkud pocházím.
2016
Návrat do Luhačovic
Lara
Narodila se mi dcera, přerušuji všechny své megalomanské aktivity mimo Luhačovice a věnuji všechen čas rodině a prodejně, kterou milujete již 20 let. Symbolické a magické.
2020
Milujeme módu
Slavíme 25 let
Jsme tu pro vás již neuvěřitelných 25 let, a jsme tu jen díky vám, já i celý tým kolem Moda London. Děkujeme, že se vracíte.

Historie značky Moda London by Monika nás zavede až do devadesátých let 20.století, tedy do doby, která přinesla svobodu nejen do naší země. Tato svoboda samozřejmě neměla jen politický rozměr, ale výrazně uvolnila také naší mysl a celkovou atmosféru v módním pojetí. Jestliže v dobách socialismu lidé nosili víceméně stejné oblečení v různých kombinacích, léta devadesátá přinesla rozkvět, pestrou škálu modních značek, barev, střihů a stylů, které jsme dříve znali jen ze světa showbyznysu a zahraničních televizních pořadů.

Rok 1994

Rok 1994

Londýn 1995

Londýn 1995

Rok 1996

Rok 1996

Jestliže se naše země na počátku devadesátých let rozkoukávala z módní šedi, jinak tomu bylo v zemích, které tradičně udávají módní směr a formují trendy pro nadcházející období. Píše se rok 1994 a v Londýně na Victoria Coach Station vystoupila osmnáctiletá holka z Moravy, která právě odmaturovala na tehdy prestižní oděvní škole SPŠT Textilní Brno v oboru, Modní návrhářství/Výtvarnictví oděvů. V Londýně měla nastoupit na studium designu a začít snít svůj sen přímo v kolébce módního průmyslu. Zde dochází hned k několika důležitým událostem spojených s mým světem elegance a krásy. Mimochodem v té době se také v Padově otevírá další z mnoha italských modních škol, jež mne v budoucnu ovlivnila – Scuola Italiana Design. Já v nadcházejícím roce vycítila jedinečnou příležitost správně uchopit uvolněnou situaci na trhu a v roce 1995 zakládám první firmu s názvem Moda London by MONA a začínám v Londýně nejenom žít, ale také z něj dovážet do ČR kolekce v rámci obchodního modelu „just in time“ (právě včas) jinak zvaného také „pronto moda“.

Rok 1996

Prodejna rok 1996

Londýn 1998

Londýn 1998

Zatímco zavedené módní domy přicházely se svými návrhy a kolekcemi 9 až 12 měsíců před začátkem sezony, Moda London počkala a zkrátila tento časový úsek na 2 až 3 měsíce před sezonou. Tím nabídla opravdu trendy modní kolekce, které zachycovaly nejnovější vývoj na trhu a aktuální požadavky svých zákaznic. Jednou z hlavních předností značky bylo, že přinášela nejnovější trendy za překvapivě přijatelné ceny. Správně zvolený obchodní model a pokračující zájem o modní kolekce mi umožnil další rozvoj a v roce 1996 se otevřela první prodejna v místě odkud jsem pocházela.

Milano 2005

Milano 2005

Řím 2010

Řím 2010

Tak se první vlajkovou lodí stala prodejna v Luhačovicích, následně přibyla další města a táké známá luxusní prodejna v Praze, Na Příkopě, kde už bylo výhradně italské zboží. Mimochodem, začátky podnikání jsou fajn právě v tom, že vůbec netušíte, jak nekonečně dlouhá bude cesta od snění k realizaci, kolik krizí budete muset ustát, kolikrát padnout a zase vstát a upřímně, kdyby mi někdo tenkrát řekl co všechno budu muset „přežít“, tak bych raději začala pít, než abych se do podobného dobrodružství pouštěla. Na mé cestě protkané elegancí a krásou jsem se věnovala také stylingu a modelingové agentuře, prošla mnoha školami a vzděláváním v oboru, at už v ČR, či v zahraničí, poznala mnoho báječných spolupracovníků a skvělých osobností. V roce 2016 se mi narodila dcera a všechny své megalomanské aktivity jsem přerušila a přesunula se do místa, ze kterého pocházím. Tím jsem se vrátila opět na svůj pomyslný začátek, do Luhačovic, kde to vlastně všechno začalo. Přesněji už v osmi letech u skříně mé německé babičky. Babička pocházela ze zámožné německé rodiny a móda jí byla vždy vlastní. V době svého mládí měla spoustu krásných kousků oděvů. Po válce odešla s mým dědou na Moravu, přesněji na Valašsko, kde ovšem na módu nebyl nikdy čas, ani pomyšlení. Když se stěhovala z Německa, vzala s sebou nádherné kolorované módní časopisy z třicátých let minulého století, které jsem jako osmiletá spolu se šperkovnicí objevila ve skříni. A proč to píšu? Protože přesně od té doby jsem snila svůj sen o navrhování šatů a moje 25letá obchodní praxe mě přesvědčila, že snění není liché zabíjení času, naopak je to jedna z nejdůležitějších činností. I proto je třeba se mu důkladně věnovat. Teprve, když si něco vysníme, můžeme hledat prostředky, jak své sny zrealizovat. Nejdůležitější je uvěřit svým snům a ustát víru v ně před okolím. Bez pokory, pracovitosti a odvahy to ovšem nejde!

Jsem přesvědčená, že krásný design dělá krásnější život.

S láskou k módě Vaše