Moda London by Monika

Více než 25 let na poli luxusní módy

Začátek mého snu - babiččina skříň

Babičce byla móda vždy vlastní, v tomto roce jsem objevila v její skříni nádherné kolorované módní časopisy a začala žít svůj sen o navrhování šatů.

1984

Ve víru města módy - vzhůru do Londýna

Jako 18-ti letá čerstvá maturantka vystupuji z autobusu v Londýně a chystám se na studia designu v kolébce módního průmyslu.

1994

První firma - MODA LONDON

Zakládám první firmu a začínám z Londýna dovážet módní kolekce, nejnovější trendy za překvapivě přijatelné ceny.

1995

První kamenná prodejna

Otevírám první vlajkovou prodejnu v Luhačovicích, místě, odkud pocházím.

1996

Návra do Luhačovic - Lara

Narodila se mi dcera, přerušuji všechny své megalomanské aktivity mimo Luhačovice a věnuji všechen čas rodině a prodejně, kterou milujete již 20 let. Symbolické a magické.

2016

Slavíme 25 let s vámi

Jsme tu pro vás již neuvěřitelných 25 let, a jsme tu jen díky vám, já i celý tým kolem Moda London. Děkujeme, že se vracíte.

2020

Nový projekt Niche Perfume by Monika

Objevili jsme kouzlo luxusních a jedinečných niche parfémů. Vybíráme a osobně pro vás testujeme kvalitní niche parfémy z celého světa, které vám nově nabízíme v prodejně i na eshopu niche-parfemy.cz

2020

Historie značky Moda London by Monika nás zavede až do devadesátých let 20.století, tedy do doby, která přinesla svobodu nejen do naší země. Tato svoboda samozřejmě neměla jen politický rozměr, ale výrazně uvolnila také naší mysl a celkovou atmosféru v módním pojetí. Jestliže v dobách socialismu lidé nosili víceméně stejné oblečení v různých kombinacích, léta devadesátá přinesla rozkvět, pestrou škálu modních značek, barev, střihů a stylů, které jsme dříve znali jen ze světa showbyznysu a zahraničních televizních pořadů.

1994
1995
1996

Jestliže se naše země na počátku devadesátých let rozkoukávala z módní šedi, jinak tomu bylo v zemích, které tradičně udávají módní směr a formují trendy pro nadcházející období. Píše se rok 1994 a v Londýně na Victoria Coach Station vystoupila osmnáctiletá holka z Moravy, která právě odmaturovala na tehdy prestižní oděvní škole SPŠT Textilní Brno v oboru, Modní návrhářství/Výtvarnictví oděvů. V Londýně měla nastoupit na studium designu a začít snít svůj sen přímo v kolébce módního průmyslu. Zde dochází hned k několika důležitým událostem spojených s mým světem elegance a krásy. Mimochodem v té době se také v Padově otevírá další z mnoha italských modních škol, jež mne v budoucnu ovlivnila – Scuola Italiana Design. Já v nadcházejícím roce vycítila jedinečnou příležitost správně uchopit uvolněnou situaci na trhu a v roce 1995 zakládám první firmu s názvem Moda London by MONA a začínám v Londýně nejenom žít, ale také z něj dovážet do ČR kolekce v rámci obchodního modelu „just in time“ (právě včas) jinak zvaného také „pronto moda“.

1996
1998

Zatímco zavedené módní domy přicházely se svými návrhy a kolekcemi 9 až 12 měsíců před začátkem sezony, Moda London počkala a zkrátila tento časový úsek na 2 až 3 měsíce před sezonou. Tím nabídla opravdu trendy modní kolekce, které zachycovaly nejnovější vývoj na trhu a aktuální požadavky svých zákaznic. Jednou z hlavních předností značky bylo, že přinášela nejnovější trendy za překvapivě přijatelné ceny. Správně zvolený obchodní model a pokračující zájem o modní kolekce mi umožnil další rozvoj a v roce 1996 se otevřela první prodejna v místě odkud jsem pocházela.

2005
2010

Tak se první vlajkovou lodí stala prodejna v Luhačovicích, následně přibyla další města a táké známá luxusní prodejna v Praze, Na Příkopě, kde už bylo výhradně italské zboží. Mimochodem, začátky podnikání jsou fajn právě v tom, že vůbec netušíte, jak nekonečně dlouhá bude cesta od snění k realizaci, kolik krizí budete muset ustát, kolikrát padnout a zase vstát a upřímně, kdyby mi někdo tenkrát řekl co všechno budu muset „přežít“, tak bych raději začala pít, než abych se do podobného dobrodružství pouštěla. Na mé cestě protkané elegancí a krásou jsem se věnovala také stylingu a modelingové agentuře, prošla mnoha školami a vzděláváním v oboru, at už v ČR, či v zahraničí, poznala mnoho báječných spolupracovníků a skvělých osobností. V roce 2016 se mi narodila dcera a všechny své megalomanské aktivity jsem přerušila a přesunula se do místa, ze kterého pocházím. Tím jsem se vrátila opět na svůj pomyslný začátek, do Luhačovic, kde to vlastně všechno začalo. Přesněji už v osmi letech u skříně mé německé babičky. Babička pocházela ze zámožné německé rodiny a móda jí byla vždy vlastní. V době svého mládí měla spoustu krásných kousků oděvů. Po válce odešla s mým dědou na Moravu, přesněji na Valašsko, kde ovšem na módu nebyl nikdy čas, ani pomyšlení. Když se stěhovala z Německa, vzala s sebou nádherné kolorované módní časopisy z třicátých let minulého století, které jsem jako osmiletá spolu se šperkovnicí objevila ve skříni. A proč to píšu? Protože přesně od té doby jsem snila svůj sen o navrhování šatů a moje 25letá obchodní praxe mě přesvědčila, že snění není liché zabíjení času, naopak je to jedna z nejdůležitějších činností. I proto je třeba se mu důkladně věnovat. Teprve, když si něco vysníme, můžeme hledat prostředky, jak své sny zrealizovat. Nejdůležitější je uvěřit svým snům a ustát víru v ně před okolím. Bez pokory, pracovitosti a odvahy to ovšem nejde!

Jsem přesvědčená, že krásný design dělá krásnější život.

S láskou k módě Vaše