Když se řekne pýcha, mně se vybaví pohádka o králi Miroslavovi a ševci, když si vyměnili oblek. Já už nic nemusím, podívejte se, jak jsem krásně oblečený!

Podcast s Monikou #8

Pokora vs. pýcha v oblékání. Kdo je vítěz? A co nám můžou říct pohádky v názorných ukázkách? A co by se stalo, kdyby jsme politiky dostali do třeba mnišského hábitu místo obleků? A co s tím má společného spodní prádlo? Na to má odpověď Monika Žálková.

Tetování je problém dnešní doby, protože lidé mají potřebu cítit a vnímat. I bolest. Už to není věc jen lidí na okraji společnosti.

Podcast s Monikou #7

Proč se lidé tetují i proč by to rozhodně neměli dělat? O tom jsme si povídali v dnešním díle.

Když jedeš na městském kole, vypadáš hezky, jako když vlníš boky při intimních chvílích! Tady ale cyklisti vypadají jako by jeli Tour de France nebo jako ze Star Treku... Je to nevkusné.

Podcast s Monikou #6

Nebylo by hezké, kdyby ženy na kole jezdily jako Magda Vašáryová? Ptá se mě v aktuálním podcastu Monika Žálková. Hmmm bylo by to krásné, přímo poetické. V dnešní epizodě Monika bez milosti útočí na outfity cyklistek s vložkami a odhaluje pravý důvod víkendové hlášky: “Mámo půjdeme spolu na kolo?” Jak tedy vypadat dobře na kole a jaké kolo si koupit?

Všichni nosíme kostýmy a hrajeme role. V Peru při hledání svého "já" jsem ten kostým nakonec odhodila, protože jsem zjistila, že ve značkových gumákách jste každému stejně u prd***

Podcast s Monikou #5

Lékař, automechanik, učitel – každý nosí kostým a hraje roli. A tisíckrát můžete říct, že vy ne! Že se vás to netýká… ovšem svět je jedno velké jeviště a hraje každý z nás. Jak toto však správně pochopit a uchopit, abychom ve svých kostýmem podtrhli naši skutečnou podstatu? Můžeme snad být “větší” než náš oděv a vyzařovat cosi silnějšího do společnosti? A co objevila Monika ve skutečně divočině?

Arabové si při obchodním jednání mysleli, že jsem majitelka lázní Luhačovice a tak mi doporučili ubytování v hotelu za téměř milion korun.

Podcast s Monikou #4

Byznys, který chcete udělat se zahraničními partnery má svá pravidla. Získat například niche parfémy pro exkluzivní distribuci není jen tak. Jaká je cena úspěchu takového business tripu? O pracovních cestách jsme si povídali ze všech možných úhlech pohledu. Určitě si poslechněte historku ze Saudské Arábie – pak se vám bude zdát každý hotel až příliš levný 🙂

Klobouky znamenají sny a vize, představy v myšlenkách, a ty si babička nikdy nedala vzít. Stejně jako, že dárek pro dámu není vysavač!

Podcast s Monikou #3

Německá babička jako zdroj fashion informací? Ano! Ovšem řeč není o žádné rádobyinfluencerce, ale o dámě, která se octla na Valašsku ihned po druhé světové válce a nestačila se divit. Čemu se naopak divila Monika Žálková v Německu v době totality, kdy s babičkou jezdila na návštěvy za příbuznými? Co si stále schovává po babičce a které vůně vyhledává díky vzpomínkám na dědečka? Dnes bude rodina v hlavní roli!

Neznám ženu, která by šla v prádle a se šperky, které ji koupil její muž do postele s nějakým jiným. Ono to té ženě potom moc nejde.

Podcast s Monikou #2

Sexuální koučink? No… dnešní epizoda by se tak lehce dala označit! Bavili jsme se nejen o spodním prádle a vůních pro intimnní chvilky, ale i o hodnotách oblečení, které si pro sebe kupujete. Proč si Monika nechce koupit kabelku za 150.000? Proč se u nás ženy voní stylem sprcha? Proč muži málo kupují ženám šperky? A co na to Jan Tleskač? Vítejte u poslechu dalšího podcastu s Monikou a Petrem Kopčilem.

Ital ví, kdy si obléct outdoorové oblečení. Češi v tom můžou sedět v kanceláři, v restauraci i v kině, je to takový český fenomén.

Podcast s Monikou #1

Monika Žálková žila v mnoha zemích Evropy a z každé z nich si odvezla domů něco, co jí obohatilo život. Ať už se jedná o stolování, oblékání, životní styl. Jak vnímá rozdíly v mentalitě? A jaké budou trendy pro příští rok ve slow fashion? PS. Nenoste legíny na ulici, je to nevkusné!