fbpx
Image module
Image module

Kontaktujte nás

  • info@modalondon.cz
  • +420 608 912 554
  • www.modalondon.cz

© 2020 Monika Žálková – MODA LONDON by Monika

Image module

Hi-tech future materiály od české návrhářky

LADA

V Móda London podporujeme české produkty. Najdete tak u nás značku LADA od české návrhářky Lady Vyvialové. Tato značka je zaměřená na speciální hi-tech future materiály a jde o unikátní českou technologii výroby materiálů kombinující speciální mechanické vlastnosti, struktury pleteniny a tvar vlákna. Modely této značky jsou dobře prodyšné s výbornými absorpčními vlastnostmi. Navíc jsou mimořádně lehké a příjemné na omak.Materiály studia Lada Vyvialova jsou nositely unikátního českého patentu NanoAg. Technologie a výroba materiálu je zaměřena na kombinaci jeho speciálních vlastností a trvalého efektu ve složení a struktuře vlákna. Je to tvar vlákna, struktura pleteniny a antibakteriální stříbro, které dávají modelům jedinečné funkční vlastnosti. Proto se tým ateliéru opírá o dlouholetou spolupráci s předními českými odborníky na nanotechnologie.

Modely LADA umí i léčit. Vysvětlením jsou vlastnosti materiálu, který značka používá jako stěžejní. Tyto materiály jsou mimořádně funkční. Mají díky stříbru antibakteriální vlastnosti. Stříbro je účinné a bezpečné antibiotikum. Nanočástice stříbra ovlivňují metabolismus buněčného systému bakterií a plísní a potlačují jejich přežívání. Modely LADA z těchto materiálů s trvalými vlastnostmi tak získávají antiseptické a protizápachové účinky, vyplývající z potlačení růstu počtu bakterií a plísní. Jsou netoxické, nedráždivé, nevyvolávají alergické reakce a jsou tak vhodné i pro alergiky. Stříbro se z materiálů neuvolňuje, a tedy nezatěžuje ekologii.

  • Fresh efekt – přirozeně zabraňuje pocení díky speciálně vyvinutým podélným drážkám na povrchu mikrovlákna, majících za úkol odvádění vlhkosti na povrch výrobku a tím napomáhat k jejímu odpaření.
  • UV efekt – speciální povrchová úprava příze UV filtrem snižuje teplotu pod povrchem látky a zabraňuje nežádoucímu prostupu záření k pokožce a chrání tak před sluncem.
  • Lotosový samočistící efekt – materiály s lotosovým efektem mají samočistící schopnosti, díky kterým se velmi snadno a ekologicky nenáročně udržují.

Všechny popsané vlastnosti jsou trvalé, používáním neodstranitelné, což je velkou přidanou hodnotou a odlišuje je od jiných běžných materiálů.

LADA a jejich filosofie: „Záleží nám na tom, aby koupě šatů Lada Vyvialova byla dobrá investice a CPW (cost per wear) co nejnižší. Modely vznikají v našem studiu a v blízkém okolí, veškeré použité materiály mají dohledatelný původ přednostně lokálních dodavatelů. Potisky podporují sociální projekt Umění Lidem. Jsme český výrobce. Pracujeme s láskou, radostí a vášní.“

Hodnotný produkt musí mít vysoký morální a etický standard, proto LADA vyrábí na principu slow fashion, která klade důraz na řemeslnou dovednost, kvalitu a respekt k životnímu prostředí a lidským právům. Usiluje o snížení nadměrné kvantity a upřednostňuje kvalitu. Berou vážně dopady celé výroby a cení si toho i stovky jejich zákaznic. Přijďte si k nám vyzkoušet ten rozdíl. Oděvy značky LADA, to je budoucnost v oblékání.

Pokud hledáte nadčasové modely, elegantní pohodlí, luxus minimalismu a smysluplné oblékání, tak právě pro vás jsou tu materiály studia Lada Vyvialova.

Předchozí značka

Následující značka