Můj šatník

V minulém příspěvku jsem slíbila, že vás vezmu k sobě domů, do mé šatny, která bývá pro mnohé velkým překvapením a vysvětlím výhody našeho VIP servisu, který klientkám nabízíme.

V módě se pohybuji bez přestávky 30let, přibližně od svých 15, kdy jsem ji začala studovat. Každý tedy očekává minimálně poloviční šatnu, jakou měla Carrie Bradshaw ve filmu Sex ve městě.

ANO, TO CO VIDÍTE, JE OPRAVDU VŠECHNO!

Za 30 let, které se profesně věnuji módě, jsem se dopracovala k minimalistickému šatníku, neboli capsule wardrobe a jsem celoživotní propagátor především funkčního šatníku, který tvořím i svým klientám na míru, dle jejich potřeb a požadavků.

Ty máme každá jiné! Rozhodně netvrdím, že můj postoj, styl a skříň je ta jediná správná, tak jednoduche to není.

Můj šatník je extrémní antifashion, jelikož nosím z 90% pouze černou, ale o tom jsem v minulosti také psala. Pokud píšu o capsule wardrobe, který klientkám tvořím, tak mluvím především o počtu kusů, neboli ramínek, které ve skříni máte a vzájemném sladění jednotlivých kusů tak, aby vaše skříň tvořila jeden harmonický celek.

Dala jsem si tu práci a kusy, které mám ve skříni pro vás spočítala. V jedné skříni mám 20 kusů, které oblékám opravdu denně. To je ta černá strana, jelikož můj pracovní dress code je pouze černá, která se samozřejmě prolíná i do volnočasového šatníku.

Co nepotřebuji, to nemám - co nemám, to nepotřebuji

Ročně si pořídím 10 nových věcí a 10 vyřadím. Dokupuji jen několik kvalitních kusů za rok, které se k sobě hodí a mohu je libovolně kombinovat s tím, co už mám.

Jak se pozná minimalistický šatník? Jednoduše! Prostě máte co na sebe.

Ušetříte spoustu času, tím, že nestojíte bezradně u skříní a nevíte, co na sebe. Ušetříte spoustu peněz za zbytečné věci, které si dáte často pouze dvakrát. Poprvé a naposledy. Nebudete mít naprosto nekombinovatelné kusy, které jste si pořídila jenom proto, že byly právě trendy, ale nemáte nic k dokombinování. Nebo byly za super cenu, ve slevě atd.

Má to však jednu podmínku, dámy.

Pokud si máte vystačit s 50 kusy oblečení, musíte si být jisté tím, kdo jste, co děláte a co potřebujete. Jedině tak si vytvoříte svoji osobní uniformu a svůj jedinečný styl. Není třeba být za každou cenu “módní,” stačí být prostě “stylová.”

Stačí být svá a vědět, že vaši hodnotu neurčují značky, ani to, co máte na sobě, ale to, kým jste a jak žijete.

A to si milé dámy v žádné slevě nekoupíte a bohužel ani za vysokou cenu na Pařížské ulici.
Oblékání a šatník je mnohem komplexnější záležitostí a velmi úzce souvisí s vývojem osobnosti. Pokud máte práci, která rezonuje s vaší duší, tak si ji přenesete na sobě i mimo pracovní dobu.

Mít minimalistický šatník je mnohem těžší než mít šatnu jako Carrie Bradshaw.

Předchází tomu jeden důležitý krok, tím je nalezení vlastního já. Je třeba nalézt svoji identitu a vytvořit si z ní osobitou značku, kterou se nebojíte ukázat. Každá jsme jiná, jedinečná! Každá má svůj jedinečný rukopis, otisk prstů i DNA.

Kopie čehokoliv a kohokoliv, bude vždy jen kopie a ta nikoho nezajímá.

Styl je velmi silná neverbální komunikace, jen mnohdy netušíte, co všechno vysíláte. Někdy jsou to dost chaotické signály o tom, kdo jste. Pokud ho najdete a zůstanete mu věrná i přesto, že je teď trendy a módní úplně něco jiného, pak máte vyhráno, protože jste sama sebou. Pokud najdete své pravé JÁ, přestanete toužit po něčem, co k vám nepatří. Bude vám naprosto jasné, kdo jste a budete přesně vědět co vám sedí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *